Jarná sezóna prináša každoročný nárast nových záujemcov o šport a starostlivosť o telo. Či už patríte do radu rekreačných športovcov alebo medzi profesionálov, rozhodne vám nebude jedno do čoho sa pri tréningu oblečiete. Výber správneho oblečenia na šport má za úlohu dopomôcť efektivite tréningu a zamedziť vzniku rušivých faktorov. Nikto predsa netúži po neustálom naprávaní oblečenia, keď sa sústreďuje na počet sérií či výkonu samotných cvikov.

Jarná sezóna a bavlna – áno či nie?

Materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené je rovnako dôležitý ako vzhľad či pohodlie pri cvičení. Zrejme ani vy nechcete tráviť každú sekundu zotieraním potu z chrbta alebo iných partií tela. Materiály s vysokou mierou absorpcie sú pri športe vítané. Jednou z najpreferovanejších je práve bavlna.
Bavlna ako taká disponuje vysokou mierou absorpcie vlhkosti a vody. Dokáže vsiaknuť až 35% svojho objemu a tekutín sa následne rýchlo zbavuje. Zároveň sa pridružuje fakt, že je bavlna šetrná k našej pokožke. Nemusíme sa teda báť podráždenia, svrbenia alebo alergických reakcií, ktoré sa pri nevhodných syntetických materiáloch môžu ľahko vyskytnúť.

Na čo ešte nezabudnúť?

Pri výbere oblečenia pre akýkoľvek druh športu by sme nemali zabudnúť ani na strih a priliehavosť oblečenia k telu. Odporúča sa vybrať si oblečenie, ktoré sú napríklad v páse stiahnuté gumou. Tým sa zaručí, že športové podprsenky alebo nohavice zostanú počas výkonu všetkých cvikov pevne na mieste. Ušetrí vám to starosti s neustálim naprávaním oblečenia. Vyhnutím sa týmto rušivým faktorom sa budete omnoho lepšie sústrediť na samotné cviky.

Čo letí túto sezónu?

V dnešnej dobe je okrem funkčnosti oblečenia pri cvičení rovnako dôležitý i vzhľad a dizajn jednotlivých kúskov. Človek by sa mal vo svojom oblečení cítiť sebavedomo a pohodlne. Módny priemysel preto vzal veci do rúk a už dávno panuje i vo fitness svete rôznymi strihmi, štýlmi či farbami. Páni najčastejšie preferujú krátke rukávy alebo tričká bez rukávov z pohodlného materiálu. Dámy ukazujú svoje krivky čoraz radšej a častejšie. Ženy majú k dispozícii široké spektrum oblečenia. Momentálne sú najvychytanejšie športové podprsenky v kombinácii s trojštvrťovými nohavicami s vysokým pásom. Je iba na vás, čo si do svojho šatníka vyberiete pre seba vy.